نتایج جستجو برای عبارت :

مناظره زیبای فیدل کاسترو و پاپ

مناظره خواندنی فیدل کاسترو با پاپ ژان پل دومپاپ ژان پل دوم پاپ اسبق کاتولیک‌های جهان در سال ١٩٩٨ به کوبا سفر کرده بود. در این ملاقات پاپ ژان پل دوم از باب ارشاد و نصیحت به فیدل کاسترو گفت:" آیا شما به کلیسا ایمان دارید ؟"فیدل با زیرکی جواب داد:" آیا شما خود به خداوند ایمان دارید؟! "پاپ که از این پاسخ جا خورده بود چند لحظه سکوت کرد و گفت:"مردم عادی به خداوند ایمان دارند، چطور ممکن است من در مقام جانشین عیسی مسیح به خدا ایمان نداشته باشم؟"سپس کاستر

راست دست باشی و خصومت دشمن چپ دستت کنه میشی خاص...
فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا سال 65 در حاشیه اجلاس سران عدم تعهد مقام معظم
رهبری و رئیس جمهور وقت را دیدار می کند.
به همدیگر که می ‌رسند. کاسترو می‌ خواهد دست بدهد، اما با تعجب می ‌بیند که آقای
خامنه ‌ای به جای دست راست، دست چپ را جلو آورده‌ اند.
کاسترو با دست چپ دست می‌ دهد و در حالی‌که هنوز دست آقای خامنه ‌ای را در
دست دارد، سؤال می‌ کند: علت اینکه شما با دست چپ دست دادید چیست؟
آقای خامنه
مناظره هشام بن حکم با عمرو بن عبید (ابامروان)

در کتاب کافى  در کتاب الحجة مرحوم کلینى از على بن ابراهیم از پدرش‏ از حسن بن ابراهیم از یونس بن یعقوب روایت مى‏کند که:

در نزد حضرت امام جعفر صادق علیه السلام جماعتى از اصحاب بودند که از آنجمله حمران بن أعین و محمّد بن نعمان و هشام بن سالم و طیّار و جماعتى که در میان آنان جوانى برومند بنام هِشام بن حَکَم بود.

حضرت به هشام بن حکم فرمودند اى هشام! آیا خبر مى‏ دهى به ما از آن مناظره و مکالمه‏ اى که
کاش بودی #کاسترو!.برای من #ادبیات یعنی #اعتیاد! روزی برای چند دقیقه باید وارد #زندگی ام شود و اگر نباشد انگار خالی ام و #انگیزه ای برای ادامه ی حیات ندارم. من تمام #تنهایی ام و #احساس‌ام را با آن تقسیم می کنم..روزهایی که سوژه ای برای #نوشتن ندارم، بدتر از #مرگ است! به هر دری می زنم تا بلکه دنیای ادبیات اجازه ی ورود بدهد و امروز صبح وقتی که مانند یک #معتاد #خمار (!) دست به دامان #خاطرات گذشته و یا عکسی و منظره ای و شعری و ... بودم تا برایش بنویسم، عکس کاست
پس از اینکه کلیپ «دلالت قرآن» را در کانال «عهد الله» منتشر کردم ، یکی از روحانیون حوزوی - که خودشان را معرفی نکردند - نقدی بر این کلیپ داشتند که باعث شد مناظره ای بین من و ایشان در دو جلسه صورت گیرد.
ایشان ابتدا نقدی صوتی برای من فرستادند که بنده در دو بخش صوتی پاسخ دادم و سپس ایشان نقد صوتی دومشان را فرستادند که بنده کتبا پاسخ ایشان را دادم و مناظره و گفتگو ما پایان یافت.
استماع و اقراء این مناطره که تقریبا دو ساعت طول می کشد ، از جهات زیر ارزشم
اشاره:
آبان‌ماه سال ۹۷، مناظره‌ای با سه موضوع سند ۲۰۳۰، سند تحول آموزش و پرورش و برنامه‌ درسی ملی با شرکت دکتر محمود مهرمحمّدی، استاد مطالعات برنامه درسی دانشگاه تربیت مدرس و مسئول تدوین سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و حجّت‌الاسلام علی ذوعلم، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه‌ اسلامی و معاون وزیر و رئیس فعلی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی برگزار شد که خبرگزاری فارس، متن این مناظره را منتشر کرده است.
لازم به ذکر است پیش از این فا
شرح جلسه مناظره بین آقای جوکار و آقایان شهبازیان و آیتی
موضوع: یمانی موعود سید احمدالحسن علیه السلام
تعداد صفحات: 27
سایز: A4. سیاه و سفید
فرمت: pdf
زبان: فارسی همراه با متن روایات
تاریخ مناظره: 96/11/15 
توضیحات بیشتر : 
ادامه مطلب
مناظره‌ احمد دیدات با یک کشیش امریکایی در مورد شباهت کلمه‌به‌کلمه‌ی کتاب اشعیاء و پادشاهان انجیل و حقه‌ای که مبلغان مسیحی به مسیحیان زده‌اند.شهرت احمد حسین دیدات بیشتر به خاطر تسلط وی بر مسیحیت بود تا بر اسلام.⚠️⚠️این کلیپ بی‌نظیر را از دست ندهید.⚠️⚠️ ترجمه و تدوین: انجمن بین المللی ترنم صلح
ادامه مطلب

شنیده ام حجت الاسلام ابراهیم برارپور از نامزدهای این دوره انتخابات مجلس شهرستان بابل و دانش آموخته حوزه و دانشگاه، همه رقبا را به مناظره درباره مسائل مهم کشور و امور مرتبط با مجلس در عرصه های اقتصاد و فرهنگ و سیاست نموده است.
بی تردید مناظره و بحث و بررسی کارشناسانه یکی از بهترین راه های تشخیص نامزد اصلح برای مردم خواهد بود.
باید دید کسی شهامت استقبال از این پیشنهاد را دارد یا نه.
فراموش نکنیم متأسفانه یکی از دردهای تأثیرگذار کشور که باعث
انجمن بین المللی ترنم صلح، برای فعالیت در راستای چشم اندازهای خود، و برای به اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی-تبلیغی، اقدام به انتشار مناظره بین الادیانی مرتبط با اسلام نموده است، تا ضمن معرفی شخصیت های برجسته بین المللی اسلامی، رویکرد منتقدان به اسلام را نیز به نمایش گذارد و مجالی را برای مشتاقین به امر تبلیغ بین المللی اسلام را فراهم آورد.
«David Wood» در پاسخ به این سوال که «اگر عیسی مسیح، خداست، پس چرا روز و زمان واقعه را نمیدانست؟» شوکه می‌شو
بیشتر مناظره اقای مهدیان و صدرالساداتی را دیدم در نوع خودش  مباحثی که مطرح شدخیلی جالب بود کلیت بحث در مورد عدالتخواهی بود و اینکه چطور بحث عدالت را در جامعه مطرح کنیم.اقای صدرالساداتی این اعتقاد را دارند که که باید فساد و فساد گر در جامعه به صورت مصداقی مطرح بشوند هرچند در نگاه اول این شیوه برای خود من خیلی جذابه مثلا بدونیم فلان مسئول چکار کرده و چه میکنه ولی قطعا این شیوه تبعات خاص خودش را دارد و یواش یواش وارد سیاه نمایی نظام اسلامی می ش
یکی از مناظرات امام رضا(ع) با ابوقره بود. در این مناظره سوالات متعددی مطرح شده
است. یکی از این سوالات بدین شرح می باشد:ابو قرّه گفت: چرا هنگام دعا دستهاى خود
را به آسمان بالا مى‌برید؟فرمود: خداوند هر کدام از بندگان را به نوعى از عبادت
استعباد فرموده(بنده خود نموده است)، و خداوند را پناهگاه و مکانهایى براى عبادت است که بدان پناه
مى‌برند، بندگان خود را ملزم فرمود به رعایت گفتار، علم و عمل و توجّه و مانند اینها. توجّه نمود در نماز به کعبه، و حج
مناظره در شعر فارسی
مناظره
،شعر یا نثری که در آن دو طرف در مقابل هم قرار می گیرند و بر سر موضوعی با هم بحث
می کنند تا سرانجام یکی بر دیگری غالب شود
.هدف شاعر یا نویسنده از مقابله دو عنصر
مخالف،اثبات نظریه ی فلسفی یا نتیجه ای اخلاقی است
.برای دیدن ادامه بر روی لینک کلیک کنید تا فایل ارائه پاورپوینت باز شود
دریافتعنوان: پروین اعتصامیحجم: 3.58 مگابایتتوضیحات: مناظره در شعر  
♦ *قدرت شیعه را دست کم نگیرید*
۱-عبدالعزیز پادشاه سعودی گفته بود سوریه تا زمانی که *شیعیانش* باشند احتیاجی به کسی ندارد چون *شیعیانش مردمی باثبات* هستند . ۲-فیدل کاسترو گفت *فرانسویها مردمی احمق* هستند زیرا به کشوری حمله کرده اند که *مردمش شیعه* هستند
ادامه مطلب
♦️ثروتمندزاده اى در کنار قبر پدرش نشسته 
بود و در کنار او فقیرزاده اى که او هم 
در کنار قبر پدرش بود.

ثروتمندزاده با فقیرزاده مناظره مى کرد
 و مى گفت: صندوق گور پدرم سنگى
 است و نوشته روى سنگ رنگین است. 

مقبره اش از سنگ مرمر فرش شده و در
 میان قبر، خشت فیروزه به کار رفته است، 
ولى قبر پدر تو از مقدارى خشت خام و 
مشتى خاک، درست شده، این کجا و آن کجا؟

فقیرزاده در پاسخ گفت: 
تا پدرت از زیر آن سنگ هاى سنگین 
بجنبد، پدر من به بهشت رسیده 

سعدی

یحیی بن اَکثَم یکی از دشمنان خاندان رسالت و منکر مسأله امامت بود، بین او و امام جواد «علیه السلام» بارها بحث و مناظره پیش می‌آمد. ولی همیشه یحیی محکوم و مغلوب می‌شد؛
چنانکه خود وی به یکی از این مناظرات که دربردارنده علم غیب امام است اشاره کرده، می‌گوید :
روزی داخل مسجد مدینه شدم و قبر رسول خدا صلی الله علیه و آله را طواف می‌کردم ، در آن میان محمد بن علیٍ الرضا علیه السلام را دیدم که مشغول طواف است. درباره مسائل مشکلی که در نظرم بود با

امروز سالروز درگذشت یکی از بزرگ‌ترین رهبران و مبارزان جهان معاصر در نبرد با نابرابری و زورگویی یعنی «فیدل کاسترو» است. تا پیش از این ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ که خاکستر داغش در کنار «خوزه مارتی» آرام بگیرد، هنوز تعداد مردان جهان دو بود. سه‌سال پیش برایش یادداشت کوتاهی در وبلاگم نوشتم با عنوان «به یاد جنگجوی همیشه پیروز: فیدل کاسترو».
اما کتابی که می‌خواهم به مناسبت امروز به شما هدیه کنم یک کتاب کوتاه‌، خواندنی و مشترک به قلم فیدل کاسترو، و دیگر ق
ﺷﻌﺮى ﻓﻮﻕ ﺍﻟﻌﺎﺩه از ایرج میرزا
ﺭﻭﺯ ﺑﻪ ﺭﻫ ﻣﺮﺍ ﺬﺭ ﺑﻮﺩ
ﺧﻮﺍﺑﺪﻩ ﺑﻪ ﺭﻩ ﺟﻨﺎﺏ ﺧﺮ ﺑﻮﺩ
ﺍﺯ ﺧﺮ ﺗﻮ ﻧﻮ ﻪ ﻮﻥ ﻬﺮ ﺑﻮﺩ
ﻮﻥ ﺻﺎﺣﺐ ﺩﺍﻧﺶ ﻭ ﻫﻨﺮ ﺑﻮﺩ
ﻔﺘﻢ ﻪ ﺟﻨﺎﺏ ﺩﺭ ﻪ ﺣﺎﻟ
ﻓﺮﻣﻮﺩ ﻪ ﻭﺿﻊ ﺑﺎﺷﺪ ﻋﺎﻟ
ﻔﺘﻢ ﻪ ﺑﺎ ﺧﺮ ﺭﻫﺎ ﻦ
ﺁﺩﻡ ﺷﻮ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﻦ ﺻﻔﺎﻦ
ﻔﺘﺎ ﻪ ﺑﺮﻭ ﻣﺮﺍ ﺭﻫﺎ ﻦ
ﺯﺧﻢ ﺗﻦ ﺧﻮﺶ ﺭﺍ ﺩﻭﺍ ﻦ
ﻧﻪ ﻇﻠﻢ ﺑﻪ ﺩﺮ ﻧﻤﻮﺩﻢ
ﻧﻪ ﺍﻫﻞ ﺭﺎ ﻭ ﻣﺮ ﺑﻮﺩﻢ
ﺭﺍﺿ ﻮ ﺑﻪ ﺭﺯﻕ ﺧﻮﺶ ﺑﻮﺩﻢ
ﺍﺯ ﺳﻔﺮ ﺲ ﻧﺎﻥ نَرُﺑﻮﺩﻢ
ﺩﺪ ﺗ
به گزارش ایسنا، متن تمام توییت وزیر امور خارجه ایران، خطاب به رئیس جمهور آمریکا به تطویل زیر است: "برداشت های اشتباه، صلح را به ریسک می اندازند، - تحریم ها جایگزین جنگ نیست، تحریم همان بحران است، نابودی= نسل کشی= قتل جنگی، کسی که جنگ را آغاز می کند، همان کسی نیست که به تلاطم اختتام می دهد، مناظره و تهدید کاملاً ناسازگار هستند، جنگ کوتاه با ایران یک توهم است. "
مباحثه در لغت معنای نسبتاً متعددی دارد.  یکی از معناهای مباحثه مناظره است و دیگری با یکدیگر پژوهیدن علم، با یکدیگر بحث کردن می  باشد.  همیشه معتقد بوده و هستم که مباحثه با انسان های متعصب راه به جایی نمی برد. چرا که تعصبات اجازه تفکر منطقی را از ذهن فرد (گوینده یا شنونده)  می گیرد و به جای آن، مغلطه را جایگزین خواهد کرد . در این حالت ،نه دردی دوا می شود و نه مباحثه به جریان می افتد.  

ادامه مطلب
معارف قرآنی
«اِنَّ مَثَلَ عیسی عِنْدَ اللّهِ کَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ قالَ لَهُ کُنْ فَیَکُونُ* الْحَقُّ مِنْ رَبِّکَ فَلا تَکُنْ مِنَ الْمُمْتَرینَ* فَمَنْ حآجَّکَ فیهِ مِنْ بَعْدِ ما جآءَکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعالَوْا نَدْعُ أَبْنآءَنا وَ أَبْنآءَکُمْ وَ نِسآءَنا وَ نِسآءَکُمْ وَ أَنْفُسَنا وَ أَنْفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَةَ اللّهِ عَلَی الْکاذِبین»(1).
«:«بی شک داستان عیسی نزد خدا مانند دا

امروز سالروز درگذشت یکی از بزرگ‌ترین رهبران و مبارزان جهان معاصر در نبرد با نابرابری و زورگویی یعنی «فیدل کاسترو» است. تا پیش از این ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ که خاکستر داغش در کنار «خوزه مارتی» آرام بگیرد، هنوز تعداد مردان جهان دو بود. سه‌سال پیش برایش یادداشت کوتاهی در وبلاگم نوشتم با عنوان «به یاد جنگجوی همیشه پیروز: فیدل کاسترو».
اما کتابی که می‌خواهم به مناسبت امروز به شما هدیه کنم یک کتاب کوتاه‌، خواندنی و مشترک به قلم فیدل کاسترو، و دیگر ق
دکتر Rosling اپیدمیولوژیست مشهور سوئدی خاطره خود از دعوت به کوبا و ملاقات با فیدل کاسترو را بدین صورت تعریف می‌کند:
"در سال ۱۹۹۱ در بین کشاورزان  تهیدست در استانی که کشت تنباکو در آن انجام می‌شد بیماری کور رنگی به همراه مشکلات عصبی همچون از دست دادن حس در دست و پاها شایع شده بود … از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی، هیچ کمکی از آنجا نمی‌رسید.
اپیدمیولوژیست‌های کوبایی در جستجوی تعدادی محقق خارجی باتجربه با من تماس گرفتند … در اولین روز پس از ورو

امروز سالروز درگذشت یکی از بزرگ‌ترین رهبران و مبارزان جهان معاصر در نبرد با نابرابری و زورگویی یعنی «فیدل کاسترو» است. تا پیش از این ۲۵ نوامبر ۲۰۱۶ که خاکستر داغش در کنار «خوزه مارتی» آرام بگیرد، هنوز تعداد مردان جهان دو بود. سه‌سال پیش برایش یادداشت کوتاهی در وبلاگم نوشتم  که به پیوست در استوری می‌گذارم با  عنوان «به یاد جنگجوی همیشه پیروز: فیدل کاسترو».
اما کتابی که می‌خواهم به مناسبت امروز به شما هدیه کنم یک کتاب کوتاه‌، خواندنی و م
مناظرۀ پژو و پراید! (با رخصت از پروین اعتصامی!) «پژو» یک‌روز طعنه زد به «پراید» که تو مسکین چقدر یابویی! با چنین شکلِ ضایعی بالله بی‌جهت توی برزن و کویی رنگ لیمویی مرا بنگر ای که تیره، شبیه هندویی من تمیزم ولی تو ماه به ماه مطلقاً دست و رو نمی‌شویی بچه می‌ترسد؛ آن‌طرف‌تر رو! که به هیئت شبیه لولویی من نه خودرو، گُلم، سَمن‌بویم تو نه خودرو، گیاه خودرویی!
ادامه مطلب
حاج علی شانظری کاندیدای مجلس یازدهم از حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار حسینعلی حاجی دلیگانی را به مناظره انتخاباتی دعوت کرد.
  به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حاج علی شانظری امشب در جمع مردم شهر گز با انتشار خبری مبنی بر کناره‌گیری وی به نفع آقای حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده کنونی مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار کرد: این شایعات از پایه کذب و بی‌اساس است چراکه با قاطعیت تمام تا پایان این ماراتن در صحنه رقابت حضور خواهم داش
پیشتر درباره مناظره تاجزاده و محبی در این وبلاگ نوشتم (اینجا) و به خاطر مباحثات مطرح شده در آن، دعوت کردم که فیلم کامل مناظره را ببینید. لینک هم گذاشتم. هنوز هم با توجه به کیفیت و اطلاعات مناظره، دیدن آنرا مفید می دانم...
در آن پست نوشته بودم که چون جواب ندارند، به خرما خوردن حاج آقای محبی گیر داده اند! (از جمله سایت ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی دولت)
واقعیت این است که تا موقع نوشتن پست مذکور، فیلم خرما خوردن آقای محبی را ندیده بودم. از فیلمبردار
پیشتر درباره مناظره تاجزاده و محبی در این وبلاگ نوشتم (اینجا) و به خاطر مباحثات مطرح شده در آن، دعوت کردم که فیلم کامل مناظره را ببینید. لینک هم گذاشتم. هنوز هم با توجه به کیفیت و اطلاعات مناظره، دیدن آنرا مفید می دانم...
در آن پست نوشته بودم که چون جواب ندارند، به خرما خوردن حاج آقای محبی گیر داده اند! (از جمله سایت ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی دولت)
واقعیت این است که تا موقع نوشتن پست مذکور، فیلم خرما خوردن آقای محبی را ندیده بودم. از فیلمبردار
حق نداریم در دفاع از اسلام کم بگذاریم؛ حق نداریم در دفاع از اسلام کم بیاریم.
.
باید با تمام وجود و توان و نیرویی که داریم به افکار مهملِ شیطانی که اسکتبار از زبان رسانه‌هایش بیرون می‌ریزد حمله کنیم.
آن‌کَس که آرمانش اعتلای کلمه الله است و مولایش امام علی علیه السلام است باید بجنگد
.
.
.
.
.
#اسلام #بسیج #دانشگاه #دانشجویی #سبک_زندگی_دانشجویی #مناظره #بی_بی_سی #منوتو #بسیج_دانشجویی
دامنۀ عترت

7203
 از مباحثم در مدرسه‌ی فکرت

(۵)

به قلم دامنه. به نام خدا. با امام هشتم (قسمت ۵). مأمون خلیفه‌ی عباسی _که فردی دانشمند و اهل نیرنگ باهم بود_ دارالحکمه را که در دوره‌ی پدرش هارون‌الرشید (=زاده‌ی شهر ری و مدفون در پشت قبر امام رضا) شکل گرفته بود، رونق بخشید و افرادی را برای ترجمه‌ی کتاب‌های یونانی، سریانی و کلدانی گمارد و ناظرانی برای آنان گذاشت و خود نیز به ترجمه پرداخت.

حرم امام رضا (ع). ورودی نواب. 4 فروردین 1398. عکاس: دامنه
ب
 اسماعیل جعفی گوید مردی خدمت امام باقر  ع رسید و نوشته ای همراه داشت حضرت فرمود این مخاصم است 1 که پرسش میکند از دینی که میکند از دینی که عمل در ان پذیرفته میشود عرضکرد خدایت رحمت همین را میخواستم امام باقر ع فرمود گواهی دادن باینکه پرستشی جز خدای یکتایی بی شریک نیست واینکه محمد ص بنده و فرستاده اوست و اقرار نمودن بانچه از جانب خدا امده وولایت ما خانوادهو ببزاری از دشمن ما وگردن نهادن  بامر ما و پرهیزکاری  وفروتنی وانتظاد قایم ما زیرا برای
شما برو به شکل تصادفی یکی از مناظره‌های پرگار بی‌بی‌سی رو نگاه کن
به احتمال بالای 70 درصد حداقل یکی از طرفین به شدت زبون نفهمه و بدون توجه به حرفای رد و بدل شده، مصره که خودش داره درست میگه
حس میکنم این همونیه که ازش به غرور اهل علم یاد کردن. آدما که فک میکنن چیزی بارشونه دیگه تو خودشون نمیگنجن! ممکنه به نظر بیاد که عالم واقعی متواضعه و بیشتر که یاد میگیره میفهمه کمتر بلده، اما واقعیت اینه که حتی با وجود اینکه میدونن کمتر بلدن هم اصرار دارن به
مشکلات پزشکی، بازی شدید، دماهای بسیار بالا، چاقی و استراحت گرفتن درون ارتفاعات پشته می تواند تنگ ثانیه ایجاد یواش. برای اینکه سبو ثانیه مزمن را رفع کنید، بوسیله این توصیه ها اجرا کنید: - به طور مرتب ورزش کنید. - سیگار را ترک کنید. - برای تطبیق رک کردن بدن با فراز بلندی بوسیله آن ثانیه دهید. - از دماهای بسیار بالا پرهیز کنید. - از راحتی گرفتن در معرض بخارهای کیمیایی و تبخیر سیگار محیطی پارسایی کنید. - چنانچه علائمتان بدتر شد، با دکترتان تو این
بسم الله الرّحمن الرّحیم
قابل توجه برادران اهل سنت...
از طریق قرآن خیلی راحت میشه ثابت کرد که خلفای راشدین! حق مولامون علی(ع) را خوردند.خلافت حق امام علی بود و شیعه بر حق است.
هرکی براش مهمه اثباتش رو دارم پیام بزاره ده ها دلیل قرآنی وجود داره.
البته اگه به قرآن اعتقاد دارید.
آماده مناظره هستم بسم الله
امام علی علیه السّلام از هرگونه اقدام مسلّحانه در اختلافات داخلی پرهیز داشت، امّا از حقّ خویش بگونه های مختلفی دفاع می کرد.
رجـوع شـود بـه: امـام عـلی عـلیـه السـّلام و مـسـائل اعـتـقـادی ـ فصل دوّم ـ ش 6
مطالبه حق
 الف ـ مطالبه فدک از خلیفه اوّل
 حـال کـه حـضرت امیرالمؤ منین علی علیه السّلام ماءمور به سکوت است و اقدام مسلّحانه را جایز نمی داند، باید حقّ خود را مطالبه کند و از آن دفاع نماید تا منحرفان انکار نکنند،
ادامه مطلب
پرونده‌ى علمى غدیر تا کنون دوران بى‌وقفه‌ى هزار و چهارصد ساله‌اى را پشت سر گذاشته که طى آن «امر» پیامبر (صلى الله علیه وآله) بر پشتیبانى دائمى از غدیر به اجرا در آمده است. واعظان بسیارى بر فراز منبرها و علماى وارسته اى در مجالس بحث و مناظره و مؤلفان زبردستى در کتاب‌ها و ابرمردانى همچون سلمان، ابوذر و مقداد، به‌عنوان شاهدان صدق غدیر و نیز خدمت‌گزارانى در آحاد جامعه، وظیفه‌ى حراست و دفاع از این آرمان بزرگ اسلام را بر دوش کشیده اند.اگر غدی
در رابطه با ماهیت نهاد داوری اتفاق نظر وجود ندارد و ماهیت این نهاد حقوقی مدتها موضوع مناظره و چالش و اظهارنظرهایی بوده است که له و علیه آن صورت گرفته است. در این مورد چهار نظریه ماهیت قراردادی، ماهیت صلاحیتی، ماهیت مختلط و ماهیت مستقل یا خود آیین وجود دارد. پذیرش هرکدام از این نظریه ها میتواند آثار و نتایج متفاوتی بر داوری داشته باشد. ارزیابی نظریات چهارگانه با نگاهی به ماهیت و قلمرو اختیارات داوران، موقعیت آرای داوری و موضوع انتخاب قانون
فرض کنیم که دارید با دوستی در مورد یک موضوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و یا ورزشی مناظره کنید. شما مجموعه ای از واقعیت ها را به دوست خود ارائه می دهید زیرا فکر می کنید این واقعیت ها باعث تقویت استدلالتان شده و دوستتان را قانع کند.

با این وجود هنگامی که شما این واقعیت ها را به روشنی بیان می کنید درمی یابید که در همخوانی با درک دوستتان نیست و همچنین متوجه می شوید که این واقعیات برای اصلاح باور نادرست او، نه تنها کافی نبوده بلکه او پس از شنیدن این
صحبت کردیم در مورد :
+ عشق و عشق و عشق با طعم حیلت رها کن عاشقا و مناظره عاشقانه فرهاد و خسرو
+ گیـــــتهاب و جریانات آن و چرا بعنوان یک فعال در حوزه آی تی باید دهانمان آره؟
+ عدسی پختیم باهمدیگر
+ توضیحات جزیی برای قسمت های بعد .
دریافت پادکست با کیفیت عالی | دریافت پادکست با کیفیت ضعیف
برای دریافت موسیقی ها به ادامه متن بروید
ادامه مطلب
ادامه مطلب
۲۵ اسفند ماه روز بزگداشت پروین اعتصامی گرامی باد:
(رخشندهٔ اعتصامی معروف به پروین اعتصامی (زاده ۲۵ اسفند ۱۲۸۵ در تبریز – درگذشته ۱۵ فروردین
۱۳۲۰ در تهران) شاعر ایرانی است که به عنوان «مشهورترین شاعر زن ایران» از
او یاد شده‌است. پروین از کودکی فارسی، انگلیسی و عربی را نزد پدرش آموخت و از
همان کودکی تحت نظر پدرش و استادانی چون دهخدا و ملک الشعرای بهار سرودن شعر را
آغاز کرد. پدر وی یوسف اعتصامی، از شاعران و مترجمان معاصر خود بود که در شکل‌گی
صحبت کردیم در مورد :
+ عشق و عشق و عشق با طعم حیلت رها کن عاشقا و مناظره عاشقانه فرهاد و خسرو
+ گیـــــتهاب و جریانات آن و چرا بعنوان یک فعال در حوزه آی تی باید دهانمان آره؟
+ عدسی پختیم باهمدیگر
+ توضیحات جزیی برای قسمت های بعد .
دریافت پادکست با کیفیت عالی | دریافت پادکست با کیفیت ضعیف
برای دریافت موسیقی ها به ادامه متن بروید
ادامه مطلب
ادامه مطلب
دوبار اسلحه دست گرفتم. یه بار سال اول دبیرستان بودم که یه کلاشینکف رو باز و بست کردم. یه بار هم سال دوم دبیرستان که از طرف مدرسه رفتیم میدون تیر و یه خشاب رو توو عرض چندثانیه خالی کردم. برای همین جنگ رو درک نمی‌کنم، مثل اون دوستم که به یکی دیگه از دوست‌هام که باباش فوت کرده بود گفت "درکت می‌کنم!" و بهش گفتم "مگه بابات فوت کرده که فوت پدر رو درک کنی؟!"من سِنسی از جنگ ندارم و تنها تجاربی که دارم برمی‌گرده به فیلم‌هایی که پیرامون جنگ دیدم (که اکثرا
امشب داشتم به این فکر میکردم که اگر حضرت مسیح با یک روانشناس مناظره علمی میفرمودند چقدر روانشناسی امروز، امروزی نبود. فکر میکنم اگر هر کدام از ما حالتشان را بر خودمان تصور کنیم از خود بیخود میشویم. بدخواهی دیگران در بیست و پنج سالگی ایشان را به سوی خدا فرستاد. مادر پاک سرشت و پارسای ایشان تاثیرات روانی و روحانی فراوان بر ایشان داشتند و راه نبوت را محکم کردند. من خوانده ام که ایشان ازدواج نکردند. روح متعالی و بزرگ ایشان عشق به خداوند را سرلوحه
جناب استاد مجتهد شبستری سالیانی در این حوزه‌ها کار کرده‌ و در دانشکده الهیات استاد بوده‌اند. شاگرد برخی از مراجع بودند. ایشان نامه‌ای به مراجع تقلید نوشت که شما چهل سال است که تفسیر غیرانسانی و غیراخلاقی و توأم با خشونت از دین ارائه داده‌اید. یک سری مقالاتی نوشته بود و گفته بود که اگر می‌توانید اینها را نقد کنید.

ما به آقای شبستری درخواست دادیم که هر کجا شما بفرمایید ما حاضر به مناظره هستیم. البته ایشان نیامد و گفت که من فقط می‌خواهم ب
دانلود کتاب نبرد
بروج – جلد اول کتاب نبرد منتشر شد
کتاب نبرد نوشته سید مهدی مجتهد سیستانی، کتابی متفاوت در نقد جریان احمد الحسن است. این کتاب مناظره ای آشکار و علمی با این جریان بوده و پاسخ انحرافات آنان به خوبی داده شده است.

دانلود کتاب
حتما همه ی شما هم فیلم هایی رو دیدین که در اون ها شخصیت های اصلی داستان مثلا برای آزادی یک نهنگ تلاش می کنن( مثل سینمایی نهنگ آزاد) یا مسرانه تاکید دارن که موستانگ ها وحشی بمونن و به دست انسان اهلی نشن. و جالبه که برای رسیدن به هدفشون خودشونو به آب و آتیش می زنن. اون هم به معنای واقعی کلمه! چی شده که اون ها NGO های زیادی رو برای حفظ و حمایت از محیط زیست و حیوانات بومی دارن اما ما نه!
کارتون استرلینگ رو یادتونه؟ یادتونه استرلینگ یه راکون داشت و همیشه
جمعه 29 نوامبر 2019
معامله شبانه پایین سهام آسیا.
جفت پوند/دلارآمریکا با توجه به معامله سبک، حرکت نسبتا نزولی دارد.
دلار آمریکا همچنان پس از داده اقتصادی بهتر از میزان برآورد، بالا می رود.
⚡️⚡️⚡️⚡️⚡️
سهام آسیا با نگرانی سرمایه گذاران پایین تر معامله می شود؛ نگرانی از قانون جدید آمریکا در حمایت از معترضان هنگ کنگ که میتواند مانعی برای توافقات تجاری آمریکا/چین باشد.
شاخص سهام CSI300 که پیروی سهام فهرست شده در بورس سهام شانگهای یا شنزن بود شبا
خب، یکی دیگر از نقطه ضعف‌های روشنفکران، استدلال است.
بسیاری از آنها:
1. یا استدلالی ندارند و تنها بر پایه‌ی مشهورات نظر می‌دهند. مثال: هرکسی حق دارد آزاد باشد! (اگر بهشون بگید برای این حرفت دلیل بیار، یا مثل ماست نگاهتون میکنه، یا شروع میکنه به فحّاشی و ... . به شخصه خیلی فحش خوردم.)
2. یا استدلال بسیار ضعیفی دارند، یعنی استدلال انها از سنخ تمثیل است، یا به مشهورات برمی گردد(گاهی اوقات مشهورات غلط) و نهایتا بعد از دو یا سه پرسش، به شما فحش می دهند.
فرض کنیم که دارید با دوستی در مورد یک موضوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و یا ورزشی مناظره کنید. شما مجموعه ای از واقعیت ها را به دوست خود ارائه می دهید زیرا فکر می کنید این واقعیت ها باعث تقویت استدلالتان شده و دوستتان را قانع کند.

با این وجود هنگامی که شما این واقعیت ها را به روشنی بیان می کنید درمی یابید که در همخوانی با درک دوستتان نیست و همچنین متوجه می شوید که این واقعیات برای اصلاح باور نادرست او، نه تنها کافی نبوده بلکه او پس از شنیدن این
بسم الله الرحمن الرحیم

بیش از یکسال پیش در فضای مجازی گفتیم هل من بحاث و باستانگرایان و زرتشتیان را به مناظره جلوی دوربین دعوت کردیم لکن یک نفر هم حاضر نشد ... نمیدانم با وجود این مقدار نشانه های محکم دال بر جعلی بودن باستانگرایی و الهی نبودن آیین زرتشت ، چرا بازهم عده ی زیادی کورش کورش و زرتشت زرتشت میکنند ؟ ؛ آخر این کورش کیست ؟ این زرتشت چیست ؟ کورش همانی است که اپیس را به آتش کشید، بت پرستی کرد، بتکده آباد کرد، مردم بابل را بد بخت کرد و در
آیا معنای وحدت اسلامی این است که از همه چی کوتاه بیاییم و اسمِ خیابان‌هایمان را به نام ابوبکر و عمر بزنیم و دست از عقایدمان برداریم و بیخیال وقایع تاریخی بشویم؟
وحدت شیعه و سنی امکان پذیر است ولی وحدت تشیع و تسنن امکان ندارد. به همین خاطر در وحدتی که با برادران اهل سنت داریم هرگز یک قدم هم از عقایدمان کوتاه نمی‌آییم، اما در قالب اخلاق و جهت احترام به افرادی که حقیقت بهشان نرسیده حتی مسالمت آمیز مناظره هم خواهیم کرد.
تساهل و تسامح به معنای
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
روزى ابو حنیفه بر امام جعفر صادق صلوات الله علیه وارد شد و گفت: «من فرزندت، موسی (امام کاظم صلوات الله علیه) را دیدم که نماز می‌خواند و مردم از جلوى او رفت و آمد می‌کردند و او آن ها را نهی نمی‌کرد، با این که رفت و آمدها مانع معنویت می‌باشد.» حضرت امام صادق صلوات الله علیه فرمودند: «موسی را برایم فراخوانید.» پس زمانی که او آمد امام صا
به گزارش همشهری آنلاین، پلیس باشگاه نجات در مناظره با آندره آ استراماچونی شایعه درخواست پول بیشتر از طرف این مربی برای بازگشت بوسیله ایران را تکذیب کرد. در روزهای اخیر یقین شده بود که خواسته های مربی ایتالیایی استقلال برای بازگشت، علاوه بر  کاهش مدت پیمان نامه و نابرابر بدهی های معوق، افزایش ۴۰تا ۵۰هزار یورو به قراردادش است که مورد تایید وزارت ورزش و هیات مدیره مجتمع تیمار قرار گرفته و بوسیله این مربی پرداخت شده است. با این وجود امیر سلط
عدالت آموزشی یعنی همه‌ی امکانات تهران جمع نباشه! یعنی خوبان از اساتید و پژوهشکده و غیره تهران نباشه! یعنی استادت برای اینکه چند ماه دیگه باید برگردی به شهرت و دور باشی از مرکز بازم بهت پیشنهاد پژوهشی بده! عدالت آموزشی یعنی قبلش اینقدر عدالت برقرار باشه که سطح اقتصاد و معیشت اینقدری باشه که بتوان به فکر آموزش بود! عدالت آموزشی یعنی در ۱۲-۱۷ سال درس خواندن مهارت یادگرفته باشی که بعد این همه سال حداقل درآمدی برای شرکت در کلاس و خرید کتاب داشته
کتاب خاطرات سفیر و رهش را خواندم.
خاطرات سفیر خیلی دلبر و شیرین بود، با اینکه غالب کتاب مباحثه و مناظره و بحث های اعتقادی بود اما نیلوفر شادمهری توانسته است این فضا را خیلی خوب با خاطرات دانشجویی در فرانسه گره بزند و یک کتاب خوب و با ارزش را به یادگار بگذارد.
و اما کتاب رهش...
کتابی که با اینکه نام رمان داشت اما خیلی هم رمان نبود و بیشتر کتاب پر بود از جر و بحث و دعوا و کنش و واکنش... .
و اینکه کتاب فضای تلخی دارد.
حتما امیرخانی در این کتاب کار ویژه
روزهایی که گذشت، بیشتر از همیشه خانه بودم و خانه‌داری کردم. لیست غذایی متنوع نوشتم و چسباندم به در یخچال. وضعیت خورد و خوراکمان را سروسامان بیشتری دارم. کیک‌های جدید یاد گرفتم و پختم. غذاهای سنتی بیشتری پختم. فوت و فن تعدادی از این غذاها را از یک آشپز خوب یاد گرفتم. فست فود و غذای نیمه آماده نخوردیم. مهمانی دادیم، کتاب خواندم، فیلم دیدم. یک حوزه خوب نزدیک خانه پیدا کردم که شاید به جمع طلبه‌هایش بپیوندم. داروهایم را کم کردم اما عوارضش همچنان
ترکیه و پیرامون آنتالیا را با تفریحی خارج از جاده از و کاملاً جدید با تور کواد سافاری آنتالیا کشف کنید.
تور کواد سافاری آنتالیا Quad Safari یک نوع جهانگردی در میان جنگل های کاج و جریان های گل آلود در مناظره باشکوه کوههای توروس و جنگل ها و مزارع تور آنتالیا با موتور سیکلت های عضلانی  و با اسب بخار بالا همراه با راهنمایان باتجربه و آگاه و بدون استرس و ترکیب ایده آل از تعطیلات و سرگرمی رانندگی را برای شما به ارمغان می آورد.در تور کواد سافاری آنتالیا
در رابطه با ماهیت نهاد داوری اتفاق نظر وجود ندارد و ماهیت این نهاد حقوقی مدتها موضوع مناظره و چالش و اظهارنظرهایی بوده است که له و علیه آن صورت گرفته است. در این مورد چهار نظریه ماهیت قراردادی، ماهیت صلاحیتی، ماهیت مختلط و ماهیت مستقل یا خود آیین وجود دارد. پذیرش هرکدام از این نظریه ها میتواند آثار و نتایج متفاوتی بر داوری داشته باشد. ارزیابی نظریات چهارگانه با نگاهی به ماهیت و قلمرو اختیارات داوران، موقعیت آرای داوری و موضوع انتخاب قانون
۴۱سال پیش الله اکبر گفتیم و شاه را سرنگون کردیم و خیال‌مان راحت شد. اما دوتا شاه دیگر باقی مانده بود. یکی همان به قول فیدل کاسترو در سفرش به ایران: «شاه بزرگ‌تر» یعنی آمریکا و دیگری به قول بنده «شاه‌های کوچک‌تر» در داخل ساختارهای خود جمهوری اسلامی. آنانکه پیش از سال ۵۷ شاید رعیت بودند اما پس از انقلاب با حضور در بعضی موقعیت‌ها و مدیریت‌ها خوی شاهی و عقدهٔ پادشاهی خویش را آشکار کردند. مجال‌دادن به این جماعت مایهٔ تحریف انقلاب و انتقاد حق‌
عصر امروز همه ستادهای انتخاباتی حاج علی شانظری کاندیدای مجلس یازدهم در سطح دو شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار فعال شدند.
  حاج علی شانظری کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه شاهین‌شهر، میمه و برخوار عصر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان با معرفی کوتاهی از خود اظهار کرد: بنده متولد ۱۳۴۴ متأهل و دارای سه فرزند هستم و همچنین دارای مدرک فوق‌لیسانس جغرافیا و برنامه‌ریزی مدیریت شهری و همچن
مناظره یوحنای مسیحی (شخصی مسیحی که به دنبال مذهب حق در اسلام بود) با علمای اهل سنت عمری در مورد مشروعیت سب و لعن
ابو الفتوح رازی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه می‌نویسد:
علمای اهل تسنن، در آخرین لحظات بحث به یوحنا گفتند: اگر رافضی‌ها (شیعه‌ها) از یک موضوع اجتناب کنند، ما از ایشان روی بر نمی‌گردانیم. یوحنا گفت: آن یک موضوع چیست ؟ علمای اهل تسنن گفتند: علمای آنان ابو بكر و عمر و عثمان و عایشه را سب می‌کنند و ایشان را تکفیر و ... می‌نمایند و می‌گ
مناظره جناب بهلول دانا قدس سره با ابو حنیفه
سید نعمت الله جزایری رضوان الله علیه می‌نویسد:
روی فی بعض الكتب إن البهلول أتى إلى المسجد یوماً وأبو حنیفة یقرّر للناس علومه ، فقال فی جملة كلامه : أن جعفر بن محمد (الصادق علیه السلام) تكلم فی مسائل ، ما یعجبنی كلامه فیها : الاُولى ، یقول : إن الله سبحانه موجود ، لكنه لا یُرى لا فی الدنیا ولا فی الآخرة ، وهل یكون موجود لا یُرى ؟ ما هذه إلاّ تناقض. الثانیة ، إنّه قال : إنّ الشیطان یُعذب فی النار مع أن الش
7-آیا می دانید سخن حضرت زهرا (س) با مردم مدینه در مورد روز غدیر چه بود؟

یکی از روزهای پس از پیامبر (ص) که مردم در کوچه نزدیک خانه حضرت علی (ع) گرد آمده بودند، دختر رسول خدا(ص) از خانه بیرون آمده و در کنار درب ورودی منزل ایستاد، و خطاب به مردم فرمود: لا عهد لی بقوم حضروا اسوء محضر منکم ،ترکتم رسول الله (ص) جنازه بین ایدیننا و قطعتم امرکم فیمابینکم، لم تستامرونننا و لم تردو النا حقا کانکم لم تعلموا ما قال یوم غدیر خم ، والله لقد له (علی بن ابی طالب) یو
گوشه ای از زندگی نامه امام جعفرصادق(ع) از ولادت تا شهادت را در اینجا بخوانید.
 امام جعفر صادق(ع)، ششمین پیشوای شیعیان در هفدهم ربیع‌الاول متولد شدند که این حضرت در طول زندگی مبارک خود توانست نهضت علمی و فرهنگی بزرگی را شروع نماید و پایه‌های علمی مکتب شیعه را محکم کند تا جایی که از مذهب شیعه اثنی عشری با عنوان «مذهب جعفری» و از آن حضرت با عنوان رئیس این مذهب یاد می‌شود. 
ولادت
امام صادق(ع) بنا به نقل برخی منابع، در 17 ریبع الاول سال 80 هجری و به ن
اشکال هراسفراد با نمونه‌هایی از ترس‌های گوناگون مواجه میشوند البته کلام کردن درمورد بعضی هراس‌ها را که یک گونه ایراد اضطرابی اسـت کارشناسان تقسیم‌ بندی کرده‌‌اند . وضعیت ترسناکی که شخص اضطراب شدید را در مکان‌های همگانی که گریزو فرار کردن در آن طاقت فرسا اسـت شم می‌کند , خوف از حاضر شدن در اجتماع و اجتناب از موقعیت‌های اجتماعی بـه نوعی واهمه یگانه مرضی و خوف غیر منطقی از موقعیت مختص اسـت .مناظره‌ای برگزار شده بودو
آقا وحید یامین پور را اول از رسانه ملی، بعدتر از گوگل پلاس می شناسم. سر موضوعی هم بکبار در گوگل پلاس به پر و پای هم پیچیدیم...یادش بخیر...اعتراف می کنم که تا قبل از نخل و نارنج هیچگاه برایم آدم چسبی نبوده! معمولا نسبت به نوع نگاهش به مسائل سیاسی و اجتماعی انقلت داشتم ولی...نخل و نارنج را باید خواند...یامین پور در نخل و نارنج غوغا کرده...جای وحید بودم رسانه و ... را رها می کردم و رمان می نوشتم. بهتر بگویم کاش یکی شعورش بکشد وحید را تکلیف شرعی کند که اینج
آقای تاجزاده، در مناظره با جلیل محبی افاضه فرموده اند که امروز با توجه به گسترش اینترنت و شبکه های اجتماعی، و فراگیر شدن دسترسی به آن، نمی توان چیزی را از مردم پنهان کرد یا دروغ گفت! (نقل به مضمون)
اتفاقا کاملا فرمایش حضرتشان درست است...
من به عنوان یک شهروند، از سال 88 که به واسطه جو سیاسی حاکم بر جامعه، که البته لازمه رشد و بلوغ سیاسی عموم مردم بود، با جریانات سیاسی موجود در کشور بیشتر آشنا شدم و اگر تا قبل از آن، تنها چیزهایی کلی از «خط امام» ش
شب گذشته اولین قسمت مناظره اقای دکتر عبدالکریم سروش و اقای مهندس عبدالعلی بازرگان از شبکه بی بی سی فارسی برنامه پرگار پخش شد . با اینکه قرار است این مناظره در جلسه ای دیگر ادامه داشته باشد و علی القاعده هر نوع قضاوت در این مورد ممکن است زود هنگام و یا پیشداوری محسوب شود اما بنده بلحاظ مطالعه اثار و شنیدن ادله هر دو بزرگوار و مشاهده برنامه اخیر تصور می کنم اخلاقا مجاز به اظهار نظر می باشم. به نظرم ورود به جزئیات مطالب و داوری و نقد نظریات جناب
2- آیا من عکاس هستم؟
خب اگه به عکاسی و هنر علاقه‌مند هستید، باما همراه باشید.
در ابتدا چند روز خوب به اطرافتون نگاه کنید. مناظر مختلف رو ببینید؛ از دیدهایی غیرعادی و زوایایی که خیلی افراد از دیدن محروم اند، چیزها را ببینید. 
لازمه بدونید که تفاوت یک عکاس با یه فرد عادی در زاویه دید و هنر و خلاقیت اون هست که اون رو از بقیه افراد جدا میکنه...
خب دوربین یا موبایلتون رو بردارید و از مناظره مختلف عکس بگیرید. از زوایایی که به نظر خودتون جالب به نظر می
2-من میتونم عکاس بشم؟؟؟
در ابتدا چند روز خوب به اطرافتون نگاه کنید. مناظر مختلف رو ببینید؛ از دیدهایی غیرعادی و زوایایی که خیلی افراد از دیدن محروم اند، چیزها را ببینید. 
لازمه بدونید که تفاوت یک عکاس با یه فرد عادی در زاویه دید و هنر و خلاقیت اون هست که اون رو از بقیه افراد جدا میکنه...
خب دوربین یا موبایلتون رو بردارید و از مناظره مختلف عکس بگیرید. از زوایایی که به نظر خودتون جالب به نظ
مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.
بعضی افراد انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند.
همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی یا ابراز احساسات و عواطف است. به نظرم نوشتن به مانند نوشیدن یک فنج
مناظره فضال بن حسن کوفی و ابو حنیفه
سید مرتضی علم الهدی رضوان الله علیه به نقل از شیخ مفید رضوان الله علیه می‌نویسد:
فصل وأخبرنی الشیخ أدام الله عزه أیضا مرسلا قال: مر فضال بن الحسن بن فضال الكوفی بابی حنیفة وهو فی جمع كثیر یملی علیهم شیئا من فقهه وحدیثه، فقال لصاحب كان معه: والله لا أبرح أو أخجل أبا حنیفة، فقال صاحبه: إن أبا حنیفة ممن قد علمت حاله ومنزلته وظهرت حجته، فقال: مه هل رأیت حجة كافر علت على مؤمن، ثم دنا منه فسلم علیه فرد ورد القوم با

قبل از متن اصلی یه نکته مهم بگم.
آقای سید باقر موسوی در منطقه بیت کوصر خوزستان محیط بان هستن. این منطقه زیستگاه آهوهایی است که زیبایی شون آدمو محصور می کنه و حالا سازمان محیط زیست داره زیستگاه این آهوهای خوشگل مالچ پاشی می کنه اونم به بهانه ریزگرد ها. در حالی که کارشناس های محیط زیست با قطعیت می گن این ریزگردها هیچ ارتباطی به زیستگاه این آهو ها نداره و دلیلش تنها خشک شدن تالاب ها و احداث سدها و ندادن حقابه تالاب هاست. 
آقای موسوی توی پستی
1. یک عالمه کلمه کلیدی و متن نوشته شده توی نوت هست که نمی‌تونم منتشر کنم. یک عالمه حرف هست که نباید نوشته بشه. یک عالمه درد هست که نباید ازشون حرفی بزنم. نمی‌دونم. نمی‌دونم چه واکنشی در برابر این حجم از سانسور نشون می‌دی. نمی‌دونم چه واکنشی نسبت به چیزایی که از دستم رد شدن و اینجا و هزارجا منتشر شدن، داری. حتی نمی‌دونم اصلا چرا باید بدونی. ما بیماریم! بیمارهایی که مشتاق دردمون هستیم. از درد کشیدن لذت می‌بریم. با این درد، معنا می‌گیریم. حالا ا
ششمین پیشوای شیعیان در هفدهم ربیع الاول متولد شدند و در طول زندگی مبارک خود توانستند نهضت علمی و فرهنگی بزرگی را شروع نمایند و پایه های علمی مکتب شیعه را محکم کنند تا جایی که از مذهب شیعه اثنی عشری با عنوان «مذهب جعفری» و از آن حضرت با عنوان رئیس آن مذهب یاد می شود.

ولادت

امام صادق علیه السلام بنا به نقل برخی منابع، در 17 ریبع الاول سال 80 هجری و به نقل منابعی دیگر، در سال 83 هجری دیده به دنیا گشودند.
 ایشان در مدینه و در زمان عبدالملک بن مروان م
زندگینامه امام جواد
زندگینامه امام محمد تقی (ع) از روز ۱۰ رجب سال ۱۹۵ (روز تولد) تا روز آخر ماه ذی‌القعده سال ۲۲۰ (روز شهادت) را شامل می‌شود. امام جواد (ع) ۲۵ سال عمر کردند و مدت امامت ایشان ۱۷ سال بوده است.

مطالعه زندگینامه امامان (ع) از جمله مواردی است که همواره برای شناخت بیشتر این بزرگواران توصیه شده است. امام محمد تقی (ع) فرزند امام رضا(ع) و نهمین امام شیعیان است و عمر بسیار کوتاه، اما پربرکتی داشته است.
ولادت امام محمد تقی (ع)
امام جواد (ع) در

بیش از بیست سال از سخنان خانم نیلوفر گوله، جامعه شناس ترک تبار می گذرد که در مقایسه ای میان روشنفکران ایران و ترکیه، از فقدان گفتگو میان روشنفکران ایران با یکدیگر ابراز شگفتی کرده بود! به باور گوله در ایران بر خلاف ترکیه، روشنفکران بجای گفتگو با یکدیگر، بیشتر با هواداران شان مونولوگ دارند! شاید آخرین خاطره گفتگوی روشنفکران در ایران به مباحثات میان دکتر سروش و مخالفان فکری او در مجلات کیهان فرهنگی و سپس کیان باز می گردد. در این مناظره های
هدایت واقفى در خواب خفته یکى از بزرگان شیعه به نام احمد بن مُنذر حکایت کند:روزى یکى از افراد واقفى مذهب را که ادریس بن زیاد نام داشت ، جهت مناظره پیرامون مسئله امامت ، احضار کردم و هر چه با او صحبت کردم قانع نمى شد و امامت حضرت علىّ بن موسى الرّضا و فرزندانش علیهم السلام را نمى پذیرفت .و چون او را شخصى فقیه و با معرفت مى شناختم ، پیشنهاد دادم تا به سامراء برود و با حضرت ابومحمّد، امام حسن بن عسکرى علیه السلام مذاکره کند.او نیز پیشنهاد مرا پذیرف
در مجلسی به اتفاق جمعی از دوستان به مناظره  نشته بودیم که یکی از دوستان قرار بود در همان لحظه وارد شود . جهت خنده و مزاح به دوستان گفتم هم اکنون یکی از دوستانمان به جمعمان خواهد پیوست و همگی او را می شناسید . 
پیشنهادی دارم کمی با هم خنده کنیم . 
چطور است وقتی دوستمان وارد شد به او بگوییم چه شده است تو را . رنگ و روت پریده  مریضی مشکلی داری  
و خواهید دید که خودش را ببازد و به گفتهایمان باور شود . 
وقتی وارد شد هر کداممان حرفی به او گفتیم . یکی می گف
بیش از بیست سال از سخنان خانم نیلوفر گوله، جامعه شناس ترک تبار می گذرد که در مقایسه ای میان روشنفکران ایران و ترکیه، از فقدان گفتگو میان روشنفکران ایران با یکدیگر ابراز شگفتی کرده بود! به باور گوله در ایران بر خلاف ترکیه، روشنفکران بجای گفتگو با یکدیگر، بیشتر با هواداران شان مونولوگ دارند! شاید آخرین خاطره گفتگوی روشنفکران در ایران به مباحثات میان دکتر سروش و مخالفان فکری او در مجلات کیهان فرهنگی و سپس کیان باز می گردد. در این مناظره های مک
یه بارم تو دانشگامون فیلم اکران کردن
قسمت های فحش و اینا رو سانسور کردن
چند روز بعد
مناظره دانشجویی گذاشتن
یکی از دخترا رفت گفت چی رو سانسور می کنین؟ 
چرا سانسور می کنین؟ 
الان به نظرتون این فحشایی که تو فیلم میگه قبیحه
یه شب بیاین خوابگاه تا خیلی بدتر شو از دختر و پسر به شوخی و جدی بشنوین
...........................
الانم همینه
من یه نمونه از همین سیستمم ولی بدون سانسور
یا با سانسور کمتر
چرا باید پنهان کنم
چرا باید بگم من قشر تحصیلکرده م و نباید بگم و فلا
زمانه امام رضا(ع) دوران خاصی است، به خصوص از حیث رشد تحولات علمی و مباحث پیرامون تمدن عظیم اسلامی که یکی از شاخصه های این زمان ، توسعه و رواج مباحثات بین ادیان و مذاهب است که همین امر موجب شد دانش و معارف از ناحیه علی بن موسی الرضا(ع) به جامعه اسلامی آن زمان سرازیر شود و از برکت همین امر، تحولات عمیق علمی و فرهنگی و تمدنی را شاهد باشیم.
از سویی با توجه به آشنایی کامل حضرت به زبان های مختلف آن هم به امر الهی ایشان در مناظره و یا حتی در نشست های معم
معرفت و امامت
هر فرد و گروهی و هر قوم و مسلک و مذهبی رهبری دارد که در حقیقت امام اوست و شاهد اوست. و اما این امام چه رابطه ای با آن فرد یا گروه دارد و چه می کند؟ امام هر گروهی که تحت عنوان رهبر مذهبی، سیاسی، فرهنگی یا اقتصادیِ آن گروه معروف شده است در حکم چشم آن گروه است و مظهر عرفه و هویت آن گروه است، یعنی در واقع عارف آن گروه است به زبان دیگر نفس بیدار آن گروه است و کل آن گروه در خواب است. امام موجودیت گروه تحت رهبری خود را تبیین نموده و تقدس می بخ
مناظره شیخ مفید رضوان الله علیه با قاضی عبد الجبار بر سر حدیث غدیر و اثبات حقانیت امیر المومنین علیه السلام

آیت الله نمازی شاهرودی قدس سره می‌نویسد:

✍ وقال القاضی فی المجالس نقلا عن مصابیح القلوب قال: بینما القاضی عبد الجبار ذات یوم فی مجلسه فی بغداد ومجلسه مملو من علماء الفریقین، إذ حضر الشیخ وجلس فی صف النعال، ثم قال للقاضی: إن لی سؤالا فإن أجزت بحضور هؤلاء الأئمة. فقال له القاضی: سل. فقال: ما تقول فی هذا الخبر الذی ترویه طائفة من الشی

انسانها در قلمروهای گوناگون معرفتی، یک سلسله یقینیاتی دارند که باید برای تحقق آنها تلاش مشترکی انجام دهند چنان که ما مسلمانان ومسیحیان، هم در امور اعتقادی، یقینیاتی داریم و هم در مسائل و ارزشهای اخلاقی، و برای تحقق گسترش عقاید توحیدی در جهان و گسترش ارزشهای اخلاقی باید تلاشهای مشترکی داشته باشیم. ودرباره مسائلی که مورد اختلاف است اولا باید سعی بلیغی داشته باشیم که با همکاری، به جوابهای مطمئن تر و یقینی تری نائل شویم و یکی از راهها بح
2-من میتونم عکاس بشم؟؟؟
خب دوربین یا موبایلتون رو بردارید و از مناظره مختلف عکس بگیرید. از زوایایی که به نظر خودتون جالب به نظ
۱
از پدر و مادرم پرسیدم اگر قرار باشه که یک روز از زندگی تون رو دوباره تجربه کنید و هیچ اتفاقی از اون روز رو تغییر ندید، چه روزی رو انتخاب می کنید؟ هرکدوم یه مدتی فکر کردند و بعدش یه روزی رو گفتن. جالبیش این جا بود که اون روزهای مدنظر هرکدوم، امکان وجود برای من در این بیست و دو سال نداشتند ولی می تونن از این به بعد پیش روم قرار داشته باشن. یعنی معنیش می تونه این باشه که زندگی از این جا به بعد ممکنه جالب تر بشه. البته ممکنه هم نشه. کسی نمی دونه.
۲
د
فهوی حسین : روزنامه نگار مصری که گرایش ناسیونالیستی عربی دارد و اتفاقا مشی ضد ایرانی هم دارد در یک مقاله مفصل در مقام مقایسه مصر و ایران چنین مینویسد :ما و ایرانی ها بیش از سی سال پیش در فضای بین المللی در یک سطح بودیم .ایرانی ها راه مبارزه و مقاومت در برابر ابر قدرتها ، بخصوص آمریکا را انتخاب کردند و ما مسیر سازش را برگزیدیم .ما هر سال مزد خیانت مان به اعراب را از طرف آمریکا در قالب 4 میلیارد کمک بلاعوض میگرفتیم و ایرانی ها از همان اول فشار سیاس
مناظره حضرت آقا امام صادق علیه السلام با ابو حنیفه در مورد بطلان قیاس
شیخ مفید رضوان الله علیه روایت کرده است:
محمد بن عبید، عن حماد، عن محمد بن مسلم قال: دخل أبو حنیفة على أبی عبد الله علیه السلام فقال له: إنی رأیت ابنك موسى یصلی والناس یمرون بین یدیه فلا ینهاهم، وفیه ما فیه فقال أبو عبد الله علیه السلام: ادع لی موسى، فلما جاءه قال: یا بنی إن أبا حنیفة یذكر أنك تصلی والناس یمرون بین یدیك فلا تنهاهم، قال: نعم یا أبه إن الذی كنت اصلی له كان أقرب إ
معرفی کتاب آنچه با پول نمی توان خرید، نوشته دکتر مایکل سندل.
---------------------------------------------------------
مرزهای بازار آزاد کجاست؟اگر به بازار آزاد و عرضه و تقاضا ایمان دارید این کتاب را بخوانید. اگر به بازار آزاد نقد دارید این کتاب را بخوانید. کتاب به زبانی روان نوشته و خوب هم ترجمه شده. کیس های مختلفی بررسی شده و نویسنده دلایل خودش و دلایل مخالفین را هم آورده و پاسخ داده . نهایتا با توجه به موارد مختلف ، چهارچوبی برای بازار تعیین می شود. استدلال ها ی مواف
    داشتم پام رو نگاه می کردم ،‌رنگ آرزو هام رو می گم ،‌نگاش میکردم و میگفتم تو هم خوب میشی بعدش باهم چین میکنیم و چون، خلاصه داشتم سوار اسب سبز آرزو هام با سرعت پرواز میکردیم که یه باره شطرنجی شدیم ، گفتیم بابا چی شد ،‌چطو شد ؟ گفتن که چرا رنگ آرزو هات اینطوریه مثل بقیه سفید صورتی نیست ، گفتیم بابا پامون اینطوری آخ شده و قلک درونم شکسته و صفرا مون زده همه جا ! گفتن چی شده ایطو شده ، گفتیم ها ، ما با خاطرات جوج داشتیم جیپسی نایت و اینا که یه هو ا

کارکرد رسانه های مجازی درانتخابات
در اندک زمان باقیمانده تا برگزاری انتخابات عزم آن داریم تا نسبت به وظایف و حدود اختیارات نماینده مردم و همچنین معنا و مفهوم وکالت در دارالوکاله اسلامی ،قلمی بزنیم تا مردمان شهر و دیار خود را متوقع آنچه هست نماییم .وظیفه ای به بزرگی یک سرزمین و به کوچکی حوزه انتخابیه و اختیاری محصور در قانون اساسی .آنجا که وکیل به معنای عام ناظر بر حسن اجرای قوانین در سرزمین خویش و به معنای خاص در حوزه انتخابیه خود میباشد
اسحاق جهانگیری از کمبود اختیاراتش در دولت گله کرد و گفت :من تا این لحظه اجازه برکناری منشی خودم را نداشته‌ام، پس از من انتظار نداشته باشید که وکیل و وزیر را تغییر دهیم.
اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ به عنوان کاندیدای پوششی روحانی وارد عمل شد و در دفاع تمام قد از او سنگ تمام گذاشت ؛به گونه ای که برخی اصلاح طلبان را به فکر تغییر نامزد اصلی خود وا داشت .
او خود را فرمانده اقتصاد مقاومتی دانست و گفت : من فرمانده اقتصاد مقاومتی هستم. ر

تقسیم کلمات به هجا ها در زبان ایتالیایی

در آموزش زبان ایتالیایی  ، یکی از روش های تلفظ کلمات در زبان ایتالیایی تقسیم کلمات به هجا ها برای ادای آنها می باشد . جهت تقسیم کلمات به هجا ها در زبان ایتالیایی می توان با کمک موارد زیر کلمات را به صورت صحیح تلفظ کرد. بطور کلی حروف در زبان ایتالیایی به دو دسته حروف صدا دار و حروف بی صدا تقسیم بندی می شوند . 
divisione delle parole in sillabe
صامت بین دو مصوب با مصوباتی که بعد از آن می آید تشکیل یک هجا را می دهد .
مان
سرکار خانم طاهری که در بین نامزدهای این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان بابل حضور دارد بانوی فعال و افتخارآفرینی است که از دوره جوانی و در سال های ابتدایی پیروزی انقلاب تا کنون همواره در صف نخست مبارزه و جهاد فرهنگی و فکری خوش درخشیده است.
او در اوج فعالیت گروهک تحریک شده معاندان در منطقه ترکمن صحرا با حضور جسورانه در این خطه و تشکیل جبهه گفتمانی انقلاب اسلامی با همراهی و وحدت دشمن شکن بانوان شیعه و سنی به دفاع از حریم اندیشه ه
فناوری های مالی و کسب و کارهای نوپای فعال در این حوزه، امروزه در جهان و ایران به یکی از بخش های جدایی ناپذیر صنایع مالی و بانکی تحول شده اند. بخانه برگشتن هوشمند نیز تعبیر ی پرتکراری است که در چند سال گذشته از تریبون های زیادی درون سرزمین شنیده می شود و بسیاری از مدیران و متخصصان پهلو لزوم هوشمندسازی شهرها تأکید می کنند.این روزها، شرکت ها و راه اندازی ها و نهادهای متنوع رویدادهای استارتاپی متعددی در کشور برگزار و هریک تلاش می کنند در شکل گیر
۱
از پدر و مادرم پرسیدم اگر قرار باشه که یک روز از زندگی تون رو دوباره تجربه کنید و هیچ اتفاقی از اون روز رو تغییر ندید، چه روزی رو انتخاب می کنید؟ هرکدوم یه مدتی فکر کردند و بعدش یه روزی رو گفتن. جالبیش این جا بود که اون روزهای مدنظر هرکدوم، امکان وجود برای من در این بیست و دو سال نداشتند ولی می تونن از این به بعد پیش روم قرار داشته باشن. یعنی معنیش می تونه این باشه که زندگی از این جا به بعد ممکنه جالب تر بشه. البته ممکنه هم نشه. کسی نمی دونه.
۲
د
۱
۲
د
آنچه درباره صدام حسین نمی دانستید

صدام مدت هاست که اعدام شده است. میراث او اما چیزی جز جنگ و ترور نبود که همگان از آن اطلاع یافته اند. با این حال، برخی از جنبه های زندگی او وجود دارند که کمتر شناخته شده اند. در این جا 13 نکته ای بیان می شوند که شاید تا به حال درباره دیکتاتور بزرگ قرن نمی دانستید. تاثیرپذیری او از استالین، بی سوادی تا سن ده سالگی و صدور مجوز قانونی برای قتل زنان توسط همسران شان تنها بخشی از مسائل مرتبط با او و دوران زمامداری اش بو
کورفو که شهرت خود را مدیون هنرمند مشهوری به نام ادوارد لیر می باشد تفریحات زیادی برای مسافران خود در نظر گرفته است. تفریحات کورفو شامل سرسره های آبی، استخر بزرگ، گالری ملی آنکس، موزه پالیا پارودیا، سواحل شنی و جزایر شاعرانه می باشد که سفر لذت بخشی را برای شما فراهم می کنند. ادوارد لیر با رفتن به این جزیره و به تصویر کشیدن جاذبه ها و زیبایی های این شهر توانست گردشگران زیادی را به این شهر بکشاند و این جزیره را به جهانیان معرفی کند.تفریحات کورف
قفسه سینه ام تماما گرفته ، به سختی نفس میکشم ، تمام انرژی ام را در سر انگشتانم جمع کرده ام تا حداقل چیزکی برای شما یا برای آنهایی که شاید سالها بعد اینجا را بیابند بنویسم . 
مادر میگوید بیا برویم نوار قلب بگیریم ، راستش بدم نمی آید ، ممکن است یک لاعلاجی چیزی داشته باشم و بفهمم خداوند چه لطفی به من داشته که دعاهایم به این زودی مستجاب گردیده . یا حداقل اش هیچ مرضی ندارم و فقط یک نوار قلب مانده روی دستمان که حسابی به کار می اید ‌ . عکس نوار قلب به ا
قفسه سینه ام تماما گرفته ، به سختی نفس میکشم ، تمام انرژی ام را در سر انگشتانم جمع کرده ام تا حداقل چیزکی برای شما یا برای آنهایی که شاید سالها بعد اینجا را بیابند بنویسم . 
مادر میگوید بیا برویم نوار قلب بگیریم ، راستش بدم نمی آید ، ممکن است یک لاعلاجی چیزی داشته باشم و بفهمم خداوند چه لطفی به من داشته که دعاهایم به این زودی مستجاب گردیده . یا حداقل اش هیچ مرضی ندارم و فقط یک نوار قلب مانده روی دستمان که حسابی به کار می اید ‌ . عکس نوار قلب به ا
خلاصه کتاب حقوق بشر در اسلام
این بسته شامل خلاصه کتاب مبانی حقوق بشر از دیدگاه اسلام و سایر مکاتب سید علی میر موسوی و سید صادق حقیقت در حجم 18 صفحه به انضمام مجموعه نمونه سوالات امتحانی ادوار گذشته دانشگاه پیام نور با پاسخ نامه با کد رشته 1223186- 1223228 می باشد.

دانلود فایل

Search Results Web results خلاصه ی کتاب حقوق بشر در اسلام (موسوی و حقیقت) - baran starstor.nafisfile.com › file ›
رئیس جمهور گفت: فعالیت‌های ورزشی در چارچوب پروتکل‌های بهداشتی بدون تماشاگر آزاد می‌شود.
بخش ورزشی مجله خبری ورزشی اسپورت استار

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص از سرگیری فعالیت‌های ورزشی اظهار داشت: فعالیت‌های ورزشی در چارچوب پروتکل‌ها آزاد می‌شود، البته فعالیت‌های ورزشی که بدون تماشاگر است. در عین حال اجتماع مردم نخواهد بود و تماشاگران حضور ندارند.

وی افزود: چارچوب و پروت
سرمایه‌داری و مارکسیسم

متن نقلی: «مناظرۀ میان دو تن از جنجالی‌ترین شخصیت‌های فکری جهان در تورنتو برگزار شد. در این مناظره، فیلسوف اسلوونیایی، اسلاوُی ژیژک رو‌به‌روی روان‌شناس کانادایی، جردن پیترسون نشست تا دربارۀ تقابل سرمایه‌داری و مارکسیسم گفت‌وگو کنند.

اسلاوُی ژیژک

جردن پیترسون
گفت‌وگوی ژیژک و پیترسون با عنوان
«شادی: سرمایه‌داری در برابر مارکسیسم»
(اینجا)
بقیه در ادامه
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها